Поиск по этому блогу

Екскурсія. "Пристосування рослин і тварин до сумісного життя в природничому угрупуванні.


Тема. «Інструктаж з БЖД».Екскурсія №2. Пристосованість рослин і тварин до сумісного життя в природному угрупованні.
 Мета:  конкретизувати знання учнів про різноманітність рослин і тварин природних угруповань свого краю, особливості їх складу, місць зростання, проживання та поширення; сформувати уявлення про взаємодію і взаємовплив організмів в екосистемах; розвивати логічне мислення учнів, їх уміння і навички описувати, замальовувати, фотографувати різні об’єкти, розвивати світогляд та ерудицію школярів; виховувати самостійність, спостережливість, любов до природи свого краю.

                    Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Хід екскурсії
1. Інструктаж з БЖД  ( ви будете мандрувать самі, або з кимось із дорослих, але правила безпеки треба виконувати)
2. Ознайомлення з маршрутним листом.
Зупинка 1 Поле.
а) Роздивитись, які рослини ростуть у полі і які проживають тварини. Заповнити таблицю.
Культурні рослини
Дикорослі рослини
Тварини




б) Яких рослин у даному угрупованні більше: культурних чи дикорослих?
в) Скласти ланцюг живлення в даному угрупованні.
Зупинка 2. Сад.
а) Описати рослини і тварин даного угруповання.
б) Скласти ланцюг живлення в даному угрупованні.
в) Порівняти екологічні угруповання. В яких екосистемах видовий склад організмів більший? Чому?
г) Як рослини і тварини впливають на існування один одного?Що можна зробити для збереження видового різноманіття різних угруповань?
д) Намалювати плакат «Збережемо все живе!»
 Звіт надати на оцінку.

Комментариев нет:

Отправить комментарий