А чи замислювались ви над таким питанням " Чи уміють тварини мислити як людина, і чи здатні вони використовувату знаряддя праці?" Мабуть, іноді, ви бачили дивні спроби тварин щось дістати , "говорити очима" діяти розумніше за людину? То може ми не такі вже і унікальні, просто жорстокіші в своєму прагненні панувати над світом? Бо ми вважаємо себе розумними, хоча діємо більше за примітивними інстинктами тварин, агресія, конкуренція, спроби вибратися за чужий рахунок - ієрархія в суспільстві? Чи такі вже ми розумні?
Особливості розумової діяльності тварин.
Підсумовоємо.
Третьою складовою поведінки багатьох тварин є прояви розумової діяльності.
Особливість такої діяльності є здатність встановлювати зв’язки між предметами і використовувати їх у нових ситуаціях. Істота відразу, без спеціального навчання може виконати корисний для організму поведінковий акт.
Розумова діяльність притаманна тваринам з добре розвиненою нервовою системою ( серед безхребетних – головоногі молюски, а серед хребетних – рептилії, птахи й ссавці).
Ознаки розумової діяльності
Є здатність правильно передбачати хід якої-небудь події завдяки встановлення найпростіших зв’язків між явищами зовнішнього середовища.
Науковці називають таку здатність екстраполяцією тварин.
Ще одна ознака може бути використання готових або виготовлених ними знарядь.
Ознакою, що свідчить про елементарну розумову діяльність є здатність тварин до спілкування за допомогою змістовних сигналів, якими кодуються чи позначаються предмети середовища.
Отже, про розумову діяльність тварин свідчать такі ознаки: екстраполяція, використання знарядь праці та складні системи спілкування.
Порівнявши результати досліджень дій різних тварин, науковці з’ясували, що найкраще вирішували завдання мавпи, дельфіни й ведмеді бурі.
Друге місце зайняли вовки, лисиці, собаки та воронові птахи. Саме ці тварини володіють розвиненими органами чуттів і здатні дуже добре сприймати інформацію із зовнішнього середовища та використовувати її. Дуже кмітливими виявилися черепахи та ящірки, ці рептилії вирішували завдання гірше.
Комментариев нет:
Отправить комментарий